Veřejná sekce

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání
Vložení zprávy

Firmy
Přehled

Registrovaní uživatelé
Novináři
Firmy


Vložení tiskové zprávy
Zasílání zpráv e-mailem

Kontakty
 

ARIES: Letní horko a cestování – nepřátelé pro naše nohy

Teplé letní počasí a vyšší frekvence delšího cestování s sebou přinášení nepříjemné potíže. Patří mezi ně otoky dolních končetin, nebo dokonce nebezpečná cestovní trombóza. Naštěstí se lidé stále více zajímají o své zdraví a prevenci a shánějí informace, jak komplikacím předejít.

Otoky nohou v letních horkých dnech

Vlivem vysokých teplot dochází k zatížení oběhového systému, cévy se rozšiřují a krev pak pomaleji odtéká a hromadí se v dolních končetinách. S některými projevy takové zátěže se setkal asi každý - pocity těžkých nohu, mravenčení, pnutí a otoky nohou, a to nejvíce v oblasti kotníků a lýtek.

Co může pomoci?
Zařaďte do svého denního programu alespoň krátký pohyb či sport a aktivujte svalovou pumpu. Pomůže vám rovněž rozumná volba obuvi – vysoké podpatky či neprodyšná těsná obuv vašim nožkám rozhodně nepomohou. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že i správná životospráva má vliv na tvorbu otoků – odpusťte si cigaretku i alkohol, nezapomínejte na pravidelný pitný režim a udržujte optimální tělesnou váhu. Doporučujeme volnější oblečení, které nikde netlačí. Jediný tlak, který vám může pomoci, je ten, který poskytují zdravotní kompresivní podkolenky či punčochy. Ty vám při výraznějších potížích s otoky pomohou. „Naši zákazníci obvykle uvádějí, že nošení kompresních punčoch v létě je „boj“, ale ty, kteří skutečně mají potíže, doprovázejí elastické punčochy či podkolenky i v teplém létě. Volí ale obvykle mírnější kompresi,“ říká marketingová ředitelka výrobce ARIES, a.s., Lenka Fejfarová. „Důkazem je zvýšená prodejnost těchto výrobků během prázdninových měsíců, a to až o 300 procent.“

Odborníci rovněž doporučují použití různých volně prodejných chladivých gelů či krémů s bylinnými výtažky z koňského kaštanu, které mají na unavené a „těžké“ nohy pozitivní vliv. „Mohu potvrdit, že se během léta zákazníci velmi zajímají o náš Avicenum Gel, který je spolu s podpůrnými podkolenkami Avicenum TRAVEL 70 hitem každé letní sezóny,“ doplňuje Fejfarová.Dlouhé cestování - nebezpečí trombózy až embolie

Dalším strašákem číhajícím především na cestující do vzdálených destinací je ohrožení cestovní trombózou, jejíž nejhorší komplikací v krajních případech je plicní embolie. Toto onemocnění je nejčastěji spojováno s dlouhými cestami dopravními prostředky, a to zejména ve stísněných prostorách. Strnulé posazení s minimálním pohybem dolních končetin přispívá k zpomalení toku krve, která v žilách stagnuje a má tendenci se srážet a vytvářet tzv. tromby (krevní sraženiny). Náchylnost k vzniku trombózy je u každého jiná. Na zvýšené riziko upozorňují lékaři osoby s žilními komplikacemi, osobám vysokého vzrůstu (nad 190 cm) či obézním osobám (s BMI nad 30). Vyšší míra ohrožení se objevuje rovněž u žen užívajících hormonální antikoncepci.

Co může pomoci?
Preventivní doporučení jsou v tomto případě shodná s výše uvedenými: dostatek tekutin (káva a alkohol se odečítají), procvičení nohou jednoduchými cviky či protažením, krátké zastavení či procházka uličkou, vhodné oblečení, které nezaškrcuje, a kompresivní podkolenky či punčochy. „Pacientům, kteří mají žilní onemocnění, doporučujeme před dlouhou cestou či letem konzultaci zdravotního stavu a medikace s ošetřujícím lékařem a volbu vhodných kompresních punčoch,“ uvádí zástupce ARIES a doplňuje, “Pro cestovatele hledající vhodnou prevenci, jsme letos připravili novinku, kompresivní cestovní podkolenky Avicenum TRAVEL 310, které jsou pro komfort uživatelů vyráběny z bavlny a jsou opatřeny hygiencickými ionty stříbra.Nutno konstatovat, že obecné povědomí o rizicích i prevenci spojených s cestováním, roste. Důkazem je i drobná anketa, kterou na letišti Václava Havla provedl redakční tým portálu Křečové-žíly.cz a kterou můžete zhlédnout na:www.youtube.com/watch?v=Qbqjc6OUyDo&feature=youtu.be&t=13m15sZávěr budiž konstatování: Na nohách záleží! Vždyť nás nosí celý život! „My v ARIESu jsme tu, abychom pečovali a starali se o zdravé nohy nás všech. Znáte naše výrobky?“ zve na web Aries.eu marketingová ředitelka.

Kontakt
ARIES, a.s.
Přední český výrobce zdravotních a sportovních kompresních výrobků a punčochového zboží
Studenec u Horek 309
51233, Studenec
Telefon: +420 481 595 111
E-mail: info@aries.eu
Internet: http://www.aries.eu

Kontaktní manažer: Lenka Fejfarová
Email: fejfarova@aries.eu
Telefon:
Fax: